רישוי עסקים חיפה: רישיון בעיר התחתית של ישראל

רישוי עסקים חיפה
נועה אזולאי, מרץ 2, 2024
נועה אזולאי, מרץ 2, 2024
ניווט נוח בעמוד

בעוד שהוצאת רישיון עסק זה הינו תהליך מורכב הכרוך בהרבה (!!!) בירוקרטיה, כאשר מדובר בתהליך רישוי עסקים חיפה יש כמה וכמה דברים שחשוב לדעת ברמה המקומית. אז אתם מתכננים להקים עסק בחיפה? להלן המדריך המפורט

נתחיל ונאמר שקבלת רישיון הוא דבר קריטי להקמת עסק ובין אם מדובר בתהליך רישוי עסקים חיפה או בכל עיר אחרת בישראל, המדינה מחייבת אתכם לעמוד בקריטריונים ובדרישות הרלוונטיות לסוג העסק. אך האם לכל עסק נחוץ רישיון? התשובה היא כן. ומה בנוגע לשאלה מי צריך רישיון עסק? ובכן, כל עסק אשר מוגדר בצו מחויב בהוצאת רישיון. מעבר לכך? תפעול עסק ללא רישיון נחשב לעבירה פלילית כך שאסר בתכלית האיסור להפעיל את העסק שלכם ולו לרגע דל אם אנכם בעלי רישיון.

רישוי עסקים חיפה: כל מה שאתם צריכים לדעת 

בתחילת תהליך רישוי עסקים חיפה, יש לבצע בדיקה מקדמית ולוודא האם לסוג העסק המבוקש יש צורך ברישיון עסק. כפי שציינו, כל עסק אשר מוגדר בתוך צו רישוי עסקים מחויב בהוצאת רישיון והרשימה כוללת מעל 200 סוגי עיסוק לרבות בריאות, רוקחות, קוסמטיקה, מים ופסולת, חקלאות ובעלי חיים, מזון, מסחר ושונות, רכב ותעבורה, ספורט ונופש, אבטחה, והרשימה עוד ארוכה.  בנוסף יש לבדוק האם סוג הרישיון המבוקש תואם את סיווג החנויות בבניין שבו אתם מעוניינים להקים את העסק. בשלב הבא להוצאת רישוי עסקים בחיפה יש להגיש תוכנית “גרמושקה”. מדובר בתוכנית שמכילה את כל הפרטים והמידע הנחוץ לצורכי קבלת רישיון והיא חייבת להיות חתומה על ידי אדריכל מורשה או מהנדס. התוכנית חייבת לכלול פרטים מלאים של העסק ובעל הנכס עצמו, תרשים סביבה (רצוי בקנה מידה של 1:1250), תרשים מגרש שעבורו ניתן לקבל נתונים ממחלקת הנדסה בעיריית חיפה, חישוב שטחי העסק ופירוט פתחי אוורור (יש לציין שבמידה והם אינם קיימים בשטח העסק יש לספקם כנדרש לחוק, אם לא ניתן לעשות זאת באמצעים טכניים המקום לא יאושר!), ולבסוף תוכנית העסק (רצוי בקנה מידה 1:100).

חשוב לומר שה”גרמושקה” היא חלק בלתי נפרד מתהליך הוצאת הרישיון והיא משתנה בצורתה מעסק לעסק. לאחר הגשת התוכנית למחלקת רישוי עסקים חיפה, התוכנית תיבחן על ידי גורמי אישור רלוונטיים אשר מורשים לאשר או לדחות את הבקשה.

ליצירת קשר עם האגף לרישוי וקידום עסקים

(קבלת קהל – בזימון תור מראש (לזימון תור לחצו כאן)

טלפון 04-8356867:
מייל:  rishuy@haifa.muni.il
קבלת קהלימים א’ – ה’, בין השעות 08:00 – 13:00.

אילו מסמכים נוספים יש להגיש למחלקת רישוי עסקים חיפה?

ובכן, לפתיחת תיק רישוי עסקים חיפה יש לצרף לתוכנית העסק מסמכים חתומים של ייפוי כוח, מסמכי ארנונה, תעודת רשם חברות, חוזה שכירות של מקום העסק, ותעודת זהות של בעלי העסק. כמו כן, חשוב לציין כי התוכנית חייבת להיות עדכנית. כלומר, אם נעשה כל שינוי בנכס או במבנה העסק, השינויים חייבים להיות כלולים בתוכנית או שיש להגיש תוכנית עסק חדשה הכוללת בתוכה תוכנית בטיחות אש. בנוסף, העסק חייב לתת מענה לדרישות של חוק הנגישות מכיוון שמדובר בתנאי בסיסי לקבלת רישיון. לשם כך, העסק חייב להיבדק על ידי מורשה מוסמך בתחום הנגישות אשר יאשר כי נגישות המבנה והשירות של העסק אכן עומדים בדרישות. ראוי לציין כי במקרים שבהם העסק אינו מעניק שירותי ציבורי קיימת האפשרות לקבלת פטור.

האם יש הליכים ודרישות הייחודיים לעיריית חיפה?

התשובה היא כן. בעוד שיש לעיר חיפה דרישות בסיסיות בדיוק כמו בכל עיר אחרת לפי חוק רישוי עסקים, יש להם גם כמה הליכים ודרישות הייחודיים משלהם על מנת להוציא רישוי עסקים. לדוגמא, הוצאת היתרים מיוחדים לאירועי חוצות, טיפול ברישיון זמני, הוצאת היתר לרישיון עסק עבור פעילות בחופים ובטיילת, הנחיות העוסקות בפעולות רוכלות בעיר, רישיונות מיוחדים עבור חניונים ציבוריים, רישיונות שילוט ופרסום, הוצאת היתר לפרישת כסאות בשטחי מדרכות עירוניות, והיתר סגירות חורף. במילים אחרות? אם אתם מתכננים להקים עסק בחיפה מאוד חשוב לבדוק ברשות המקומית מהן הדרישות וההנחיות שלה להוצאת רישיון עסק, שיש לציין, מדי שנה משתנות ומתעדכנות.

תנו למקצוענים לסייע לכם בתהליך

חברת “נועה כיבוי ורישוי” שהינה מתמחה בתחום רישוי עסקים חיפה וכן יועץ בטיחות אש כבר למעלה  מ-15 שנה מעניקה שירותי יעוץ, סיוע וליווי מקצועי לתהליך של הוצאת רישיון. צוות החברה המנוסה פועל במסירות כדי לזרז עבורכם את התהליך, למנוע מכם את ההתמודדות המתישה עם בירוקרטיה, וכמובן לחסוך לכם כסף וזמן. מדובר באחת החברות המובילות בארץ שכבר ליוותה מלווה מאות עסקים ברחבי ישראל ,ומקפידה על שירות מקצועי, אמין, ומהיר.

לקבלת מידע נוסף בנושא רישוי עסקים חיפה הכולל אישור כיבוי אש, “נועה כיבוי ורישוי” מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ ללא תשלום. בואו נצא לדרך.

פירוט סיווג פריטי רישוי למסלולי רישוי מקוצרים

לנוחותכם, קישור להורדת מסמך pdf עם פירוט מלא פורסם באתר משרד הפנים רישוי עסקים, במסמך תקבלו מידע על חלוקה למסלולים: תצהיר, היתר מזורז א’, היתר מזורז ב’. וטבלת פריטי רישוי למסלולי רישוי מקוצרים.

במסמך תמצאו את כל הקישורים הרלוונטיים, שיעזרו לכם להתקדם עם הוצאת רישיון עסק. השאירו פרטים בטופס ונשמח לעזור לכם עם ליווי בכל שלבי התהליך עד לקבלת הרישיון וטיפול במסמכי דרישות מביקורת שנתית של הרשויות השונות.

יצירת קשר

השאירו פרטים ואת נושא הפניה ואני אדאג לחזור אליכם בהקדם

Open chat
1
עזרה מישהו?
נועה כיבוי ורישוי
היי
אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן