מחלקת רישוי עסקים ראשון לציון: הדרך להוצאת רישיון

רישיון עסק ראשון לציון
נועה אזולאי, מרץ 2, 2024
נועה אזולאי, מרץ 2, 2024
ניווט נוח בעמוד

אם קיימת עיר אחת בישראל שיש לה שילוב מאוזן של מסורת וחדשנות ותרבות ועסקים היא ראשון לציון. מעבר למיקום האולטימטיבי וחופי הים המרהיבים, ראשון לציון היא עיר שמצליחה לייצג כמעט כל חתך אוכלוסין בישראל, דבר שהופך אותה ל”אדמה פורייה” למגוון אדיר של עסקים. אז אתם מעוניינים להקים עסק בראשון לציון? בשלב הראשון (והחשוב ביותר!) עליכם להתחיל בתהליך להוצאת רישיון מול מחלקת רישוי עסקים ראשון לציון. אך כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת? בשביל זה אנחנו כאן. שנתחיל?

החשיבות של רישיון עסק

על פי חוקי מדינת ישראל, כל סוג עסק אשר נמצא ברשימה של מחלקת הרישוי של משרדי הממשלה מחויב בהוצאת רישיון עסק כדי להתחיל את פעילותו העסקית. מדובר בתהליך חשוב מאוד אשר לצערנו רווי בבירוקרטיה וכולל לא מעט (בלשון המעטה!) הגשת בקשות, הצגת מסמכים ותוכניות, מילוי טפסים פגישות עם הגופים הרלוונטיים, לרבות מחלקת הרישוי של הרשות המקומית, ובמקרה שלנו, ראשון לציון.

אז מהם הצעדים להוצאת רישיון עסק מול המחלקה לרישוי עסקים ראשון לציון?

צעד ראשון: תכנון ומידע מקדמי

נתחיל ונאמר כי מאוד מומלץ להיפגש עם נציג של המחלקה לרישוי עסקים עיריית ראשון לציון כדי לקבל את כל המידע הנחוץ לקבלת הרישיון, כמו השאלה מי צריך רישיון עסק. בפגישה זו תוכלו להבין טוב יותר את התהליך ומהם הפרטים טכניים שהינם אינטגרליים להמשכו, לרבות קבלת רשימה מסודרת של המוסדות השונים אליהם תצטרכו לפנות בהמשך התהליך. כמו כן, לאחר הגשת הבקשות אל כל אחד מהגופים הרלוונטיים (כגון משרד הבריאות, מהנדס העיר ואחרים) , תקבלו בתוך 30 יום החל מתאריך ההגשה את המידע המקדמי. המסמכים יכללו את כל הדרישות וההנחיות הנחוצות לעסק המיועד, כך שתוכלו להתקדם בצורה חלקה ומסודרת.

צעד שני: תוכנית עסק

הצעד השני והחשוב בתהליך של הוצאת רישיון עסק הוא בניית והגשת תוכנית עסק מפורטת זה המבוססת על ההנחיות והדרישות של מחלקת רישוי עסקים ראשון לציון. התוכנית חייבת לכלול תכנית ומסמכים שונים לפתיחת תיק, טבלת אישורים לתוכנית, ייפוי כוח, תרשימי סביבה, בקשה לשימוש חורג, מפה מצבית ועוד. בנוסף, יש לקבל את אישורם של גופי רישוי מורשים גם ממשלתיים וגם עירוניים, לרבות ממונה בקרת תוכניות, תברואן האזור, וממונה רישוי הנדסי באגף רישוי ופיקוח על העסקים, שירותי וטרינרי עירוני, האגף לאיכות הסביבה, משרד הבריאות המחוזי, משטרת ישראל, משרד העבודה וגופי נוספים המורשים על פי חוק למתן אישורים.- כל אחד על פי הרלוונטיות שלו לפריט המבוקש ברישוי עסקים.

צעד שלישי: בקשה לרישוי העסק

בשלב זה יש להגיש בקשה רשמית לרישוי עסק למחלקת רישוי עסקים ראשון לציון . הבקשה חייבת לכלול את כל המסמכים והאישורים שברשותכם לרבות טופס הגשת בקשה לרישיון, תוכנית עסק חתומה ומאושרת, תוכנית בטיחות העונה להנחיות של המידע המקדמי, שובר אישור לתשלום האגרה, חוזה שכירות חתום, מס’ חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח, מסמך תאגיד חברה, פרוטוקול מורשי חתימה, לאחר הגשת הבקשה תתקבל תשובה תוך 21 יום באם הבקשה אושרה או נדחתה ומדוע.

צעד רביעי: הנפקת רישיון

לאחר שסיימתם את התהליך וקיבלתם אישור שיכול לנוע בין 21 ימים להליך מקוצר, ועד ליותר משנה להליך סבוך, הגיע הרגע המיוחל להנפקת הרישיון. חשוב לציין כי עליכם לציית על פי חוק רישוי עסקים לכלל התנאים והדרישות גם לאחר קבלת הרישיון, ולשמור על תחזוקת המערכות, תברואה ונקיון, וכיוב, הכל ברמה חודשית, ושנתית.
ליצירת קשר עם האגף לרישוי וקידום עסקים ראשון לציון:
מירב מדמוני ביז’אוי
03-9547343
03-9547335
הכרמל 20, ראשון לציון, קומה 3

האם קיימים הליכים ודרישות מיוחדות למחלקת רישוי עסקים ראשון לציון?

ובכן, למחלקת עסקים ראשון לציון יש כמה הנחיות ודרישות הייחודיות לעיר וזוהי חובתכם להכיר אותם ולפעול על פי הם על פי חוק. לדוגמא, ההנחיות המיוחדות של עיריית ראשון לציון כוללות הנחיות לשיפוץ חזיתות במדרחוב העירוני, הנחיות אגף איכות הסביבה העירוני, הנחיות בעניין רוכלות, הנחיות לתיחום שטחי הרשאה ברובע, הנחיות מיוחדות לנגישות, ועוד. כמו כן, קיימים חוקי עזר עירוניים שיש לפעול על פיהם, ואף יש לקבל היתר מיוחד מהעירייה לאירועים המוניים שהעסק פועל בהם.

חברת “נועה כיבוי ורישוי”: שירות מקצועי ואמין לתהליך הוצאת רישיון עסק

רוצים לחסוך זמן ובעיקר להימנע מלהתמודד לבד עם הבירוקרטיה הסבוכה של הוצאת רישיון עסק? אז הכירו את חברת “נועה כיבוי ורישוי בע”מ” החברה המובילה בארץ בתחום רישוי עסקים ובטיחות אש הפועלת כבר למעלה מ-15 שנה בליווי עסקים בתהליך של הוצאת רישיונות עסק. כפי שוודאי הבנתם התהליך של הוצאת רישיון עסק סבוך ופרטני שלא ממש מתאים לכל אחד. בדיוק בשביל זה צוות המומחים של חברת “נועה כיבוי ורישוי בע”מ” קיים ושירותיו כוללים סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, ועד לקבלת רישיון עסק והנפקתו.

לקבלת מידע נוסף, “נועה כיבוי ורישוי” מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ ללא תשלום. בואו נצא לדרך.

פירוט סיווג פריטי רישוי למסלולי רישוי מקוצרים

לנוחותכם, קישור להורדת מסמך pdf עם פירוט מלא פורסם באתר משרד הפנים רישוי עסקים, במסמך תקבלו מידע על חלוקה למסלולים: תצהיר, היתר מזורז א’, היתר מזורז ב’. וטבלת פריטי רישוי למסלולי רישוי מקוצרים.

במסמך תמצאו את כל הקישורים הרלוונטיים, שיעזרו לכם להתקדם עם הוצאת רישיון עסק. השאירו פרטים בטופס ונשמח לעזור לכם עם ליווי בכל שלבי התהליך עד לקבלת הרישיון וטיפול במסמכי דרישות מביקורת שנתית של הרשויות השונות.

יצירת קשר

השאירו פרטים ואת נושא הפניה ואני אדאג לחזור אליכם בהקדם

Open chat
1
עזרה מישהו?
נועה כיבוי ורישוי
היי
אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן